Mój Prąd 5.0. Rusza nabór wniosków

baner

Mój Prąd 5.0. Rusza nabór wniosków

Dofinansowanie w ramach Mój Prąd 5.0

Już można uzyskać dofinansowanie na nową edycję programu Mój Prąd. W odsłonie 5.0 zostały zakwalifikowane zakresy związane z montażem fotowoltaiki, kolektorów słonecznych, magazynów energii, systemów zarządzania energią, oraz pomp ciepła. Łącznie w ramach programu Mój Prąd 5.0 można uzyskać aż do 58 tys. zł.

Program Mój Prąd to istotne wsparcie dla rozwoju energii odnawialnej w Polsce. Dzięki realizacji programu unikniemy emisji 600-800 tys. ton CO2 rocznie, przy okazji umożliwiając gospodarstwom domowym stawać się coraz bardziej samowystarczalnymi, wzmacniając tym samym lokalne bezpieczeństwo energetyczne. Poza dotacją instalacja PV i pompy ciepła pozwala skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej przy rozliczaniu PIT.


Jakie są kwoty dofinansowania w programie Mój Prąd 5.0?

W najbliższych dniach zostaną podane szczegóły programu oraz regulamin. Na chwilę przed wdrożeniem programu wiemy o maksymalnej kwocie dofinansowania wynoszącej 58 tys. złotych. Dodatkowo informacje podane przez Ministerstwo wskazują, że otrzymamy:

– Na pompy ciepła powietrze-powietrze dotacja ma wynieść- do 4,4 tys. zł;
– Pompy powietrze-woda bez podwyższonej efektywności — do 12,6 tys. zł;
– Pompy powietrze-woda o podwyższonej efektywności — do 19,4 tys. zł;
– Pompy gruntowe- do 28 tys. zł;
– Kolektory słoneczne-  do 3,5 tys. zł;
– Na instalację fotowoltaiczną do 7 tys. z włączeniem innych urządzeń
– Magazyny energii do 16 tyś
– Systemy zarządzania energią – do 3 tys. zł;

Powyższe kwoty zostaną potwierdzone oficjalnie przez NFOŚiGW w osobnym komunikacie.


Dofinansowanie na energię odnawialną w Elmax Eco Energia.

Stawiamy na transformację energetyczną i rozwój w tym sektorze. W ostatnich latach zrealizowaliśmy wiele inwestycji związanych z programem Mój Prąd. Nasz zespół ma duże doświadczenie w lokalnych programach dotacyjnych oraz służymy pomocą dla naszych klientów. Istnieje również szansa zakwalifikowania się do jednego z innych programów, np. Czyste Powietrze, bądź programów lokalnych finansowanych z Urzędów Miasta.


Jak złożyć wniosek w programie Mój Prąd?

Składanie wniosków w programie Mój Prąd 5.0 rozpocznie się w połowie kwietnia. Zapewne podobnie jak w przypadku poprzednich edycji otrzymamy dotacje za inwestycję wybudowaną nawet rok czy dwa lata wcześniej. Istotne jest posiadanie pierwszego kosztu kwalifikowanego (daty opłacenia faktur czy paragonu). Do otrzymania dofinansowania należy ukończyć inwestycję. Składanie wniosków odbędzie się w formie online.

Formularz kontaktowy